agh space systems

Co łączy Softnauts i AGH Space Systems? Kosmiczna współpraca

Aleksandra
Aleksandra, Content Writer
21.02.2022

Ludzie ponad wszystko! Tą zasadą kierujemy się w naszym codziennym życiu zawodowym - również na polu działalności biznesowej. Odzwierciedla to również nasz cel, jakim jest wspieranie młodych talentów, które starają się przekuć swój potencjał w rzeczywisty sukces. Głównym przykładem tej zasady jest nasza wieloletnia współpraca z AGH Space Systems. Jak przyłożyliśmy rękę do sukcesu członków koła naukowego AGH? Przekonajmy się!

Nasza wcześniejsza współpraca - aplikacja AGH 

Nasza współpraca z uczelnią AGH rozpoczęła się w 2018 roku. Wówczas przedstawiciele uczelni zlecili nam stworzenie aplikacji umożliwiającej sprawną nawigację po kampusie. Nasz projekt został bardzo pozytywnie odebrany przez uczelnię, o czym świadczy wysoka ocena na portalu Clutch.

Był to początek owocnej współpracy pomiędzy uczelnią a naszym software house, do której przystąpiliśmy z wielkim entuzjazmem. Każdy projekt postrzegamy jako okazję do dostarczenia wysokiej jakości produktów i nawiązania wzajemnych relacji opartych na zaufaniu i staranności. Aplikacja AGH, która wciąż służy studentom i bywalcom kampusu potwierdza to założenie!

Aplikacja AGH - Welcome to AGH była również początkiem wieloletniego partnerstwa, które zaowocowało naszym zaangażowaniem podczas konkursów technologicznych w Portugalii i Drawsku Pomorskim. Tam uczestnicy Koła Naukowego w Nauce i Technice zaprezentowali swoje osiągnięcia w postaci działającego modelu rakiety Skylark.

Aplikacje dla uczelni cieszą się coraz większą popularnością. W naszym zespole znajdziesz specjalistów, którzy stworzą rozwiązanie szyte na miarę potrzeb, a także dostosują plan pracy do zasad obowiązujących w przypadku wybranego dofinansowania. Więcej informacji sprawdzisz w artykule: Mobilne aplikacje uczelni

AGH Space System - kim oni są?

AGH Space Systems to studencki zespół konstrukcyjny założony w 2014 roku. Skupiają się na rozwoju technologii kosmicznych, w tym:

  • rakiet, 
  • łazików marsjańskich, 
  • lądowników planetarnych, 
  • gondoli balonów stratosferycznych.

Prace zespołu AGH Space Systems wielokrotnie spotykały się z uznaniem zarówno polskiej, jak i międzynarodowej publiczności. Do ich sukcesów należy zaliczyć:

  • dwukrotne zdobycie 2. miejsca na zawodach Spaceport America Cup w latach 2018-19,
  • 1. miejsce w konkursie CanSat w 2015 r,
  • 1. miejsce w Global Space Balloon Challenge w 2016 r,
  • 2 miejsce w indyjskim i europejskim Rover Challenge w 2019 roku.

Zobacz stronę AGH Space Systems i zdobądź więcej informacji o tym ambitnym projekcie.

Rakieta Skylark 

Pozyskanie sponsoringu nad rakietą Skylark datujemy na wrzesień 2021 roku. Projekt wywodzi się z kolektywnej pracy studentów AGH i stanowi rezultat ich wieloletnich starań.

Obecność logo Softnauts na rakiecie AGH była dowodem naszego zaangażowania w projekt. Jej start obserwowaliśmy podczas zawodów technologicznych EuRoC w Portugalii i Drawsku Pomorskim. Przypadła ona do gustu publiczności dzięki swojej unikalności i zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym. 

Relacje z obu wydarzeń można znaleźć na fanpage'u AGH Space Systems na Facebooku. Podzielamy ich radość z pozytywnych wyników i nie możemy się doczekać kolejnych sukcesów z ich strony!

Drukarka 3D jako wsparcie dla projektu Skylark

Wsparcie dla projektu AGH Space Systems z naszej strony przyszło pod postacią profesjonalnej drukarki 3D. Sfinansowaliśmy zakup modelu 3D Prusa i3 MK3S +, aby usprawnić płynność realizacji tego ambitnego przedsięwzięcia. To niezwykłe urządzenie pozwoliło studentom wyprodukować:

  • małe elementy wymagające dużej precyzji, 
  • różne adaptery mechaniczne o skomplikowanej geometrii, 
  • bardziej rozbudowane, nieprzenoszące obciążeń części wewnętrzne, 
  • prototypy innych elementów konstrukcyjnych do celów testowych. 

Dokładność i prędkość drukarki Prisa ML3S+ pozwoliła na wyprodukowanie tych części szybko i z dużą dbałością o szczegóły. To aspekty szczególnie istotne w konstruowaniu sprzętu przeznaczonego do obcowania z próżnią. Dokładność i niezawodność zapewniane przez doskonale przygotowany sprzęt może stanowić zarówno o sukcesie niewiarygodnie kosztownego przedsięwzięcia, jak i ludzkim życiu.

Do tej pory młodzi inżynierowie wykorzystywali własny lub pożyczony sprzęt do pracy nad rakietami i łazikami. Udostępnienie im tego urządzenia sprawiło, że praca nad poszczególnymi elementami pojazdów przebiegała płynniej.

Ponadto Prusa i3 MK3S+ charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością. Na szczególną uwagę zasługuje automatyczna kalibracja stołu roboczego - wpływa ona bowiem na łatwość przygotowania wydruku. To przekłada się na stabilną, nieprzerwaną produkcję elementów. 

Jednak wybór modelu drukarki oparliśmy również na wysokiej jakości łożysku. Dzięki temu części konstrukcyjne rakiety charakteryzują się nienaganną precyzją.

Jesteście ciekawi właściwości tej drukarki? Sprawdźcie stronę producenta, by poznać ją lepiej.

Warsztaty z działem marketingowym AGH Space Systems

Na tym jednak nasze wsparcie dla tego projektu się nie skończyło. Mamy również swój udział w cyfrowej prezentacji projektu! Wierzymy w wartość dzielenia się wiedzą - dlatego postanowiliśmy wziąć udział w innym projekcie z AGH Space System.

Nasza projektantka UX i Web z firmy Softnauts przyjechała, aby podzielić się swoją wiedzą z działem marketingu AGH Space Systems. Odbyło się to w formie warsztatów online dotyczących obu spraw. Dotyczyły one m.in:

  • identyfikacji wizualnej,
  • definiowania architektury informacji,
  • tworzenia interfejsów.

Zadbaliśmy o to, by uczestnicy warsztatów zakończyli kurs z prototypem strony internetowej, który pomoże im w przyszłych próbach stworzenia pełnowartościowego serwisu. 

Szkolenie w kierunku UX i kreacji case study

Pozytywnie oceniono również nasz wkład w organizację warsztatów dotyczących web designu i UX. Według przedstawicieli stowarzyszenia studenckiego jest to kluczowe działanie dla marketingu projektu AGH Space Systems. Nowo zaprojektowana strona internetowa zaowocuje takimi aspektami w przyszłości:

  • dogodna ścieżka komunikacji ze sponsorami,
  • sprawne przekazywanie informacji kibicom projektu i samej uczelni,
  • ułatwienie w przyszłości procesu rekrutacji do stowarzyszenia studenckiego.

Jesteśmy wdzięczni za możliwość podzielenia się wiedzą z działem marketingu AGH Space Systems. Uważamy to za wielką szansę dla nas w kontekście rozbudowywania kontaktów z naszymi partnerami. Mamy nadzieję na udział w podobnych warsztatach w przyszłości.

Z perspektywy AGH Space Systems

Członkowie stowarzyszenia studenckiego deklarują, że współpraca ze sponsorami jest jednym z fundamentów umożliwiających funkcjonowanie AGH Space Systems. Bez wsparcia partnerów realizacja projektów kosmicznych nie byłaby możliwa. Wszyscy członkowie zespołu oraz przedstawiciele uczelni z dużym uznaniem odnoszą się do zaangażowania naszej firmy.

Bardzo cenimy sobie pozytywne opinie studentów biorących udział w warsztatach. Wierzymy, że dzięki wiedzy, którą mogliśmy przekazać, będą oni w stanie wypromować swoją działalność i odnieść spektakularny sukces w dziedzinie inżynierii kosmicznej.

Według przedstawiciela AGH Space Systems, umożliwi on sprawniejszą wymianę informacji w zespole programistycznym Sekcji Rakietowej. Jest to niezwykle ważne dla usprawnienia pracy całego zespołu.

Dziękujemy zespołowi AGH Space Systems za zaufanie, jakim nas obdarzono. Nasza współpraca umożliwia rozwój przyszłościowych projektów, nad którymi pracują młodzi, aspirujący inżynierowie i projektanci. Mamy nadzieję, że umiejętności zdobyte przez nich podczas realizacji projektu znajdą zastosowanie w ich przyszłej karierze zawodowej.

Nasze przyszłe zaangażowanie

Wierzymy, że aspirujący, młodzi ludzie, tacy jak członkowie AGH Space Systems, są siłą napędową rozwoju technologicznego w każdym obszarze pracy. Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w projekt rakiety Skylark i uważamy to za ogromne osiągnięcie w historii wszystkich naszych relacji z klientami.

To jeszcze nie koniec! Jeśli chodzi o rok 2022, naszym celem jest stworzenie kolejnych, tak owocnych perspektyw współpracy. Planujemy przeprowadzenie warsztatów informatycznych dotyczących m.in. zarządzania projektami informatycznymi oraz zarządzania pracą zespołu.

Mając to na uwadze, z niecierpliwością oczekujemy kolejnych owocnych przedsięwzięć tej rangi. Możliwość dostarczenia młodym, aspirującym inżynierom i marketingowcom narzędzi do szerzenia nauki i sięgania do gwiazd sprawiła nam nieopisaną radość. Czekamy na kolejne okazje do udziału w takich projektach!

Chcesz usprawnić swój biznes z wykorzystaniem najnowszych technologii? Zobacz propozycje Softnauts w zakresie:

newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi wpisami

Otrzymuj powiadomienia, gdy zostaną opublikowane nowe artykuły. Zawsze możesz wypisać się z listy.

Firma Softnauts zobowiązuje się do przetwarzania powyższych informacji. Przeczytaj Politykę Prywatności